Korzyści dla użytkownika

  1. Etykieta energetyczna - prosty wybór.

Efektywność energetyczna stolarki: okien, drzwi czy bram zależy od wielu właściwości technicznych wyrobu. O tym czy są energooszczędne nie decyduje jedynie współczynnik przenikania ciepła Uw. Jest to zadanie bardziej złożone i stosunkowo trudne, nawet dla zawodowców, zwłaszcza jeżeli chodzi o połączenie przegrody przeźroczystej z osłonami termicznymi i przeciwsłonecznymi. Pomocą w podejmowaniu decyzji jest etykieta energetyczna. Korzystając z etykiety energetycznej wybór rozwiązania staje się prostszy, intuicyjny. Zdecydowanie łatwiej jest wybrać profukt efektywny energetycznie i dostosowany do portfela inwestora.

  1. Wybieraj rozwiązania z pomocą listy TOPTEN Okna

Wybór rozwiązań najlepszych wymaga oceny znacznie większej ilości technicznych właściwości stolarki. Należą do nich:

Trudno jest prawidłowo ocenić każdą stolarkę ze względu na 12 parametrów opisujących techniczne i ekonomiczne właściwości wyrobu. Warto skorzystać z wyników konkursu TOPTEN 2015, w ramach którego przeanalizowano następujące grupy wyrobów:

Wyniki konkursu TOPTEN rekomendują 10 najlepszych wyrobów w danej grupie produktów (okna pionowe drewniane, metalowe i PCV, okna dachowe, drzwi zewnętrzne).

Lista wyróżnionych produktów w konkursie TOPTEN.